O studiach

O inżynierii biomedycznej

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna stanowi interdyscyplinarną dziedzinę wiedzy, łączącą zagadnienia nauk technicznych, medycznych i przyrodniczych. Według Światowej Organizacji Zdrowia WHO (World Health Organization) jest to jedna z głównych dziedzin (obok np. inżynierii genetycznej), decydujących o postępie współczesnej medycyny. Pojęcia takie, jak biokataliza, biosensory, biomateriały, biomechanika, bioakustyka, biooptyka medyczna, inżynieria biomolekularna, bioseparacja, biotransport, komputerowe obrazowanie struktur biologicznych, nośniki leków, sieci neuronowe, telemedycyna czy inżynieria tkankowa i nanobiotechnologia wchodzą w zakres szeroko rozumianej inżynierii biomedycznej. Zapotrzebowanie na specjalistów na świecie stale rośnie.

Dlaczego warto?

Studiując inżynierię biomedyczną

  • zdobędziesz prawdziwie interdyscyplinarną wiedzę;
  • dowiesz się, jak działa ludzki organizm i jak wspomagać jego funkcje;
  • będziesz studiował na kierunku, który należy do priorytetowych dziedzin na całym świecie;
  • możesz studiować na kierunku zamawianym i otrzymywać stypendium 1 000 zł;
  • zdobędziesz kwalifikacje, które są poszukiwane na ogólnoświatowym rynku pracy.
Profil naukowo dydaktyczny

Absolwenci inżynierii biomedycznej

Absolwenci

Absolwenci posiadać będą przygotowanie niezbędne do podjęcia pracy w zawodzie inżyniera medycznego. Wykształcenie w tym zakresie pozwoli na pracę w zespołach tworzących aparaturę medyczną, ale też w jednostkach służby zdrowia eksploatujących nowoczesne urządzenia. Wiedza w zakresie akwizycji i przetwarzania sygnałów biologicznych pozwoli na zatrudnienie w charakterze osoby kierującej interdyscyplinarnymi projektami. Zdobyta wiedza pozwoli absolwentom na dokonywanie bardzo ważnej obecnie integracji złożonej aparatury medycznej z systemami przetwarzania i transmisji danych.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w firmach rozwijających oprogramowanie dla potrzeb medycznych, zarówno jako programiści, jak również kierownicy zespołów (projektów). Charakter wykształcenia umożliwia zatrudnienie zarówno w firmach informatycznych, firmach specjalizujących się w produkcji lub sprzedaży aparatury medycznej, jak również w jednostkach służby zdrowia i jednostkach wdrażających lub wykorzystujących systemy informatyki medycznej oraz w jednostkach badawczych.